+48 531 718 556

 szkola@isolamusica.pl

 Wilanów, Oś Królewska 28

ZADZWOŃ TERAZ!

Marzena Borowiecka

Założycielka Isola Musica • Fortepian • Teoria • Zajęcia Grupowe

Edukację rozpoczęła w wieku 4 lat dzięki zaangażowaniu swojej mamy. Już wówczas wtedy dała swój pierwszy koncert.
Wpłynęło to na kształtowanie wrażliwości oraz zainteresowań na początkowym etapie rozwoju. Rozbudzone pragnienie obcowania ze sztuką, miłość do muzyki, szacunek dla pracy oraz nieustanna potrzeba pogłębiania wiedzy stały się fundamentem na którym wzrastała i rozwijała się prawdziwa pasja. Uczęszczała do Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Bytomiu, a następnie naukę kontynuowała w Akademii Muzycznej im. K.Szymanowskiego w Katowicach oraz w Krakowie.Warsztat pianistyczny doskonaliła podczas kursów mistrzowskich m.in. u Andrzeja  Pikula, Bronisławy Kawalli, Iriny Rumiancewej, Haliny Czerny-Stefańskiej, Kevina Kennera. Jest laureatką wielu konkursów o zasięgu międzynarodowym i ogólnopolskim. Oprócz działalności muzycznej od kilkunastu lat, z powodzeniem, uczy gry na fortepianie, prowadzi zajęcia z kształcenia słuchu oraz wprowadza najmłodsze dzieci w świat muzyki podczas zajęć grupowych. W pracy dydaktycznej  pragnie przekazać uczniom zamiłowanie do muzyki i sztuki. Uważa, ze rozwój wrażliwości muzycznej jest istotnym elementem edukacji. Największą radość sprawia jej uśmiech uczniów i zadowolenie z pokonywania kolejnych etapów nauki gry na fortepianie.

Bin Fu

Fortepian

Urodził się w 1998 roku w Chinach. Naukę gry na fortepianie rozpoczął u profesora Bin Su z Konserwatorium Muzycznego w Szanghaju.
W 2016 roku rozpoczął naukę gry na fortepianie w Akademii Muzycznej w Łodzi pod kierunkiem prof. Piotra Palecznego, który ukończył z tytułem magistra w 2022 roku. W trakcie studiów uczestniczył w kursach mistrzowskich u wielu znakomitych pianistów, m.in. Katarzyny Popowej-Zydroń, Ewy Pobłockiej, Diny Yoffe czy Kevina Kennera.
W 2018 roku został zaproszony do poprowadzenia recitalu fortepianowego oraz wykładu „Metoda nauczania fortepianu Chopina” przez Steinway & Sons Music Center w Ningbo. W ciągu tych lat zdobył liczne nagrody na konkursach pianistycznych, np. Steinway & Sons National Youth Piano Competition – II nagroda, France Music Competition – III nagroda, Vivaldi International Music Competition – II nagroda, Franz Schubert International Music Competition – Srebro nagroda i Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Amadeusza - III nagroda.

Stanisław Tomaszewski

Pianista

(ur. 26.06.1995) naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat. Uczęszczał do PSM I st. Im. Grażyny Bacewicz oraz PSM II st. Im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu. W 2014 roku rozpoczął studia na Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego, gdzie w 2017 zdobył tytuł licencjata.

Swoją wiedzę poszerzał na licznych kursach mistrzowskich ze światowej sławy pianistkami i pianistami, wśród których znaleźli się m. in. Prof. Michail Markov, Prof. Włodzimierz Obidowicz, Prof. Joanna Domańska, Prof. Wojciech Świtała, Prof. Orla McDonagh, Prof. Peep Lassmann oraz laureaci Konkursu Chopinowskiego - Prof. Eugen Indjic i Prof. Philippe Giusiano.

Jest zdobywcą wyróżnienia na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „ROMA” w Rzymie (2015) oraz uczestnikiem programu Młode Talenty Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina (2017), w ramach którego wykonał recital w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie.

Występował ponadto w takich salach koncertowych, jak: Filharmonia im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu, Dworek Chopina w Dusznikach Zdroju, Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, Filharmonia im. Artura Rubinsteina w Łodzi, Aula UAM w Poznaniu, Sala Koncertowa Radia Wrocław.

Od 2021 roku prowadzi prywatne zajęcia z gry na fortepianie.

Poza grą na fortepianie, Stanisław zajmuje się również produkcją muzyczną. Jego 3 albumy z muzyką elektroniczną zostały wydane nakładem wydawnictw Audile Snow i Proto Tapes.